Derby są Nasze!

We wtorek , 15 sierpnia o godzinie 15:00 na stadionie w Rymanowie zostały rozegrane derby pomiędzy Startem Rymanów a Przełomem Besko. Sporo działo się na boisku , jak i poza nim. Sporo ilość kibiców na trybunach i dobra gra obu drużyn dała się we znaki , mieliśmy emocjonujący spektakl.

Już w 2 minucie spotkania zawodnicy z Beska rozegrali groźną akcję która zakończyła się strzałem na Naszą bramkę , piłkę spokojnie złapał Grzegorz Kielar. Długo na pierwszą bramkę nie trzeba było czekać , rzut wolny w 4 minucie spotkania oraz bezpośredni strzał na bramkę dał prowadzenie Przełomowi 1:0. Odpowiedź Startu była prawie że natychmiastowa , ręka w polu karnym Beska oraz rzut karny dla Startu. Kapitan Startowców , Maciej Zięba nie pomylił się , pewnie uderzył w lewy róg bramki , zmieniając wynik spotkania na 1:1. Drugi cios drużyna Startu zadała rywalowi w 16 minucie , Rafał Nikody przeszedł paru zawodników z Beska , oddając strzał który odbił się od słupka i tym samym wyprowadził Start na prowadzenie 2:1! W 21 minucie odbyła się groźna sytuacja Beska z rzutu rożnego , na szczęście to zagrożenie wybili Nasi obrońcy. 7 minut później kolejna akcja Startu , tym razem bez bramki , piłkę złapał bramkarz rywali. 32 minuta spotkania i nieporozumienie Naszego obrońcy z Naszym bramkarzem , piłkę złapał Grzegorz Kielar we własnym polu karnym po czym mieliśmy rzut wolny pośredni. Piłkarze z Beska w dobry sposób rozegrali tę akcję , oddali strzał z bliska , na szczęście piłką uderzyła w poprzeczkę! 5 minut później kolejna akcja Przełomu Besko , świetną interwencją w defensywie mógł się popisać Bartosz Dworzański. W 39 minucie , Jakub Popielarz oddał świetny strzał z trudnej pozycji , niestety obok bramki. Minutę później Nasi zawodnicy mieli świetną sytuację na podwyższenie wyniku , piłkę wybili rywale , było groźnie! Tuż przed samą przerwą drużyna Przełomu Besko miała rzut rożny , zagranie w pole karne złapał Grzegorz Kielar , niestety piłka wyskoczyła Naszemu bramkarzowi po czym zawodnik z Beska dobił piłkę do bramki. Sędzia w tym czasie odgwizdał przerwę i nie uznał tej bramki! Do przerwy Start Rymanów prowadzi z Przełomem Besko 2:1.

W drugiej połowie spotkania , natychmiast po gwizdku sędziego akcję rozegrali Startowcy , piłkę zdążyli wybić rywale. W 53 minucie spotkania groźny strzał oddali Nasi rywale , na szczęście obok Naszej bramki. 3 minuty później mamy rzut wolny dla Startu. Paweł Fydrych oddał dobry strzał , szkoda że nad bramką! Spore natężenie akcji pod bramką rywali , 58 minuta spotkani i kolejny strzał , tym razem Jakuba Popielarza , broni bramkarz Przełomu Besko. Trzecia bramka dla drużyny Startu Rymanów padła w 69 minucie , świetną sytuację wykorzystał Jakub Popielarz , oddając strzał , piłkę obronił bramkarz z Beska , piłkę przeturlał Jakub Popielarz oddając strzał do pustej bramki , mamy 3:1! 4 minuty później odbyła się kolejna akcja Startowców , ponownie przy piłce znalazł się Jakub Popielarz , który był w dobrej sytuacji na zdobycie bramki , niestety oddał strzał nad bramką! szkoda. W 82 minucie , Paweł Fydrych zagrał długą piłkę , prawie przez całe boisko do Jakuba Popielarza , ten zagrał do Jakuba Zimy , który oddał strzał , niestety obok bramki! 3 minuty później odpowiedź zawodnika z Beska , groźny strzał , na szczęście przeleciał obok Naszej bramki! 90+7 , mamy koniec meczu!

Start Rymanów - Przełom Besko 3:1 (2:1)

Bramki: 7' Maciej Zięba , 16' Rafał Nikody , 69' Jakub Popielarz

Kartki: 30' Bartłomiej Wilk , 35' Oskar Bączek , 51' , 90+2 Paweł Fydrych (dwie żółte w konsekwencji czerwona) , 60' Bartosz Dworzański , 87' Jakub Kilar , 90' Jakub Zima

Zmiany: 46' Paweł Wityński za Oskara Bączka , 62' Jakub Zima za Rafała Nikodego , 67' Filip Sołtysik za Bartłomieja Wilka , 73' Grzegorz Kamiński za Bartosza Dworzańskiego , 89' Grzegorz Krukar za Jakuba Kilara , 90' Mateusz Niemczyk za Piotra Reptaka