Hit kolejki na remis

W niedzielę 2 kwietnia na stadionie w Iskrzyni został rozegrany hit pierwszej wiosennej kolejki. Gospodarze zajmujący drugą lokatę w tabeli podejmowali lidera z Rymanowa. W pierwszym spotkaniu obu ekip po bardzo wyrównanej rywalizacji zwyciężył „Start” 1:0.

Początek spotkania to spokojna i rozważna gra obu drużyn. Pierwszą sytuację pod bramką mamy w 11 min kiedy do Łukasz Pojnar zagrywa do wychodzącego na dogodną pozycję Rafała, który bez zastanowienia uderza na bramkę, jednak piłka po drodze odbija się od zawodnika gości i mamy rzut rożny. W 18 min z rzutu rożnego dokładnie dośrodkowuje zawodnik przyjezdnych, a w polu karnym głową uderza jego kolega i tylko świetna interwencja Radka chroni Nasz zespół przed stratą bramki. Dwie minuty później z rzutu wolnego nieznacznie nad bramką uderza Supel. W 22 min z rzutu wolnego tym razem uderza Pojnar i bramkarz piąstkuje futbolówkę przed siebie. Po kolejnych 2 min ponownie rzut wolny, tym razem dla gości zakończony niecelnym strzałem. W 28 min piłkę z prawego skrzydła podaje przed pole karne zawodnik „Startu”, a tam bez zastanowienia uderza jego kolega i piłka wpada do Naszej bramki, 0:1.W 30 min Supel podaje na ok 25 m do Szopiaka, który decyduje się na strzał, lecz niestety jest on niecelny. W 42 min Prajsnar podaje dokładnie do Lesia, ten wpada w pole karne i oddaje strzał, który do boku odbija bramkarz. W 45 min długą piłkę za obronę „Iskry” otrzymuje napastnik gości, lobuje Radka, piłka odbija się od słupka, wybija ją przed pole karne Nasz obrońca wprost pod nogi zawodnika z Rymanowa, który oddaje strzał z ok 30 m i trafia tylko w poprzeczkę. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla „Startu”.

Drugą połowę lepiej rozpoczyna zespół gości. 5 min po wznowieniu gry z dystansu uderza zawodnik przyjezdnych i nieznacznie się myli. W 55 min dośrodkowanie z lewej strony w Naszym polu karnym głową zamyka napastnik gości i tylko świetna interwencja Szmyda ratuje Nasz zespół przed stratą drugiej bramki. W 56 min Rafał otrzymuje świetne podanie na wolne pole, próbuje minąć obrońcę z Rymanowa i uderza na bramkę, jednak ten strzał zostaje zablokowany. Minutę później goście odpowiadają mocnym strzałem z którym radzi sobie Radek. W 65 min z dośrodkowanie z prawej strony na ok 8 m zamyka strzałem z pierwszej piłki zawodnik gości i myli się o milimetry. W 72 min z dystansu strzał oddaje Kamil Pelczar, ale nie trafia w bramkę. W 75 min z rzutu wolnego mocno uderza Pojnar i bramkarz z problemami wybija futbolówkę na rzut rożny. Dwie minuty później z rzutu wolnego uderza Supel i niestety tylko w boczną siatkę.W 82 min z rzutu rożnego dośrodkowuje Prajsnar, piłkę na 16 m wybija obrońca gości, tam przyjmuje ją Kamil i bez zastanowienia uderza na bramkę i mamy 1:1. Minutę później „Iskra” idzie za ciosem, Filar podaje do Łukasza Supla, który uderza niecelnie z ok 20 m. W 84 min z ok 17 m nieznacznie nad bramką uderza zawodnik „Startu”. W 90 min Kamil podaje do Rafała, który wychodzi sam na sam z bramkarzem gości i niestety przegrywa ten pojedynek. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry piłkę z rzutu rożnego ponownie dośrodkowuje Rafał, piłkę na 15 m otrzymuje Supel, od razu uderza i trafia w poprzeczkę. Po tej sytuacji sędzia kończy to emocjonujące spotkanie, które na pewno nie rozczarowało licznie zgromadzonych kibiców na stadionie w Iskrzyni.