2 i 3 stycznia na Hali Krosno rozpoczęto pierwszą kolejkę II edycji Krosball Masters 8+1.

I Kolejka

Polonia Kopytowa - Start Rymanów 0:5

Zięba Maciej, Kasperkowicz Tomasz, 2x Fydrych Paweł, Krukar Jakub

W starciu liderów rozgrywek "A" klasy w okręgu krośnieńskim, dużo lepiej zaprezentowała się drużyna z Rymanowa. Ekipą Startu dyrygował grający trener Paweł Fydrych, który do dobrej gry dołożył dwie bramki.

II Kolejka

9 i 10 stycznia rozegrano II kolejkę Krosball Masters.

Zorza Łęki Dukielskie – Start Rymanów 4-3
7' Wilk Arkadiusz, 9',14',33' Ryczak Kacper, - 27',30' Kasperkowicz Tomasz, 32' Nikody Rafał

Bardzo ciekawy pojedynek stworzyły obie ekipy. Zorza nie przestraszyła się mocnego rywala i bez respektu podeszła do meczu. W początkowej fazie gry, Arek Wilk dał Zorzy prowadzenie dobijając piłkę odbitą przez bramkarza Startu. Później Kacper Ryczak wykończył kontratak, a następnie z rzutu wolnego wyprowadził drużynę z Łęk Dukielskich na 3:0. Start po przerwie wziął się mocno do roboty i w kilka minut odrobił straty, po dwóch bramkach Tomka Kasperkowicza i jednej Rafał Nikodego. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy z Łęk Dukielskich. Najlepszy na placu Kacper Ryczak skutecznym strzałem zapewnił zespołowi komplet punktów, a sam skompletował hat-tricka.

III Kolejka

Start Rymanów - Szarotka Nowosielce 2:3

11' Wilk Bartłomiej, 47' Kasperkowicz Tomasz - 9',12',45' Michura Kamil

Szarotka w poprzednich dwóch meczach zdobyła tylko punkt, remisując z Jasiołką Jaśliska. Drużyna z Nowosielec nie jest przyzwyczajona do takiego obrotu sprawy, gdyż w lidze na trawiastych boiskach zanotowała kapitalną rundę wygrywając wszystkie swoje mecze. W meczu ze Startem, znakomicie w ofensywie zaprezentował się Kamil Michura, który dobre podania zamieniał na bramki kompletując hat-tricka. Dla Rymanowa ładnie z wolnego uderzył Bartek Wilk, a drugą bramkę zdobył Tomek Kasperkowicz, jednak w tym meczu było to za mało na dobrze i mądrze grający zespół z Nowosielec.

IV Kolejka

23 i 24 stycznia rozegrano IV kolejkę Krosball Masters.

Zamczysko Odrzykoń - Start Rymanów0-4

3',21' Wityński Paweł, 4',23' Kasperkowicz Tomasz

Start Rymanów miał lekką zadyszkę, gdyż w poprzednich dwóch meczach oddał punkty Zorzy i Szarotce. W spotkaniu z Zamczyskiem wziął się od początku za robotę i wykonał ją bardzo dobrze. Strzelanie rozpoczął Paweł Wityński popularny "Tasak", który przeciął podanie, ruszył z piłką do przodu i z okolic pola karnego uderzył nie do obrony. Za moment złe ustawienie drużyny wykorzystał Tomek Kasperkowicz, który otrzymał ładne podanie od Kuby Popielarza i skutecznie wykończył akcje. "Tasak" został bohaterem meczu gdyż po sprytnie wykonanym rzucie rożnym umieścił piłkę w samym okienku bramki drużyny z Odrzykonia. Tuż przed przerwą dobił rywali ponownie Tomek Kasperkowicz i można powiedzieć, że było po meczu. W drugiej połowie Start Rymanów kontrolował przebieg spotkania i bez problemu dowiózł wynik do końca.

V Kolejka

30 i 31 stycznia rozegrano V kolejkę Krosball Masters.

Start Rymanów - Domix Brzozów 4-2
14' Nikody Rafał, 37' Kasperkowicz Tomasz, 45' Kamiński Grzegorz, 48' Popielarz Jakub - 10' Wojtowicz Piotr, 42' Trzciański Jacek

Domix przystąpił do meczu bez respektu do rywala. W 10 minucie ładne prostopadłe podanie Jacka Trzciańskiego na gola zamienił Piotr Wojtowicz. Odpowiedź Startu była natychmiastowa i sprytnym technicznym strzałem Rafał Nikody wyrównał. Tak zakończyła się pierwsza połowa w której Rymanów może lepiej operował piłką, lecz mądrze ustawiony zespół z Brzozowa na niewiele im pozwalał. Drugą połowę lepiej zaczął Start i Tomek Kasperkowicz udanie wykończył akcję. Teraz to Domix momentalnie odpowiedział kapitalnym strzałem z rzutu wolnego wykonywanym przez Jacka Trzciańskiego. Wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, jednak Start Rymanów rzucił wszystko na jedną szalę i najpierw Grzegorz Kamiński dał prowadzenie, a następnie znakomicie znalazł się znany z boisk Ekstraklasy Kuba Popielarz, który w barwach Lechii Gdańsk 5-krotnie występował w najwyższej lidze i to on dopełnił formalności czym przypieczętował wygraną swojego zespołu.

VI Kolejka

Iwonka Iwonicz - Start Rymanów 4:6

8' Jurczak Kacper, 27',30' Zima Jakub, 28' Dębiec Adrian - 1' Kilar Jakub, 11',22' Kasperkowicz Tomasz, 43',44' Fydrych Paweł, 50' Golowski Wojciech

Ciekawy, emocjonujący mecz gdzie prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Już w 1 minucie dogranie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Kuba Kilar. Następnie odpowiedział Kacper Jurczak i był remis. Później swoje 10 minut miał popularny "Tevez" czyli Tomek Kasperkowicz, który dwoma trafieniami dał Startowi prowadzenie. Po przerwie Iwonka w 3 minuty odwróciła losy spotkania i to ona prowadziła po dwóch trafieniach Kuby Zimy i jednym Adriana Dębca. W to wszystko wmieszał się trener Rymanowa Paweł Fydrych, który pięknymi bramkami, najpierw z rzutu wolnego, a później sprytnym uderzeniem z woleja podniósł morale zespołu. W ostatniej akcji meczu Iwonkę dobił Wojtek Golowski i Start Rymanów mógł świętować wygraną i awans w tabeli na drugie miejsce.

VII Kolejka

13 i 14 stycznia rozegrano VII kolejkę Krosball Masters.

Start Rymanów - Jasiołka Jaśliska 3:0 walkower

Drużyna Jasiołki nie dojechala na spotkanie. Ten wynik daje zespołowi z Rymanowa drugie miejsce w II edycji Krosball Masters 8+1.

Strzelcy: Tomasz Kasperkowicz 9x , Paweł Fydrych 4x , Paweł Wityński 2x , Rafał Nikody 2x , Bartłomiej Wilk 1x , Grzegorz Kamiński 1x , Jakub Kilar 1x , Jakub Krukar 1x , Jakub Popielarz 1x , Maciej Zięba 1x , Wojciech Golowski 1x.

8 Domix Brzozów 7 1 0 6 17 : 32 -15 3

Drużyna Startu Rymanów na turnieju Krosball - Liga Masters pokazała się ze świetnej strony zajmując w tych rozgrywkach II Miejsce. Poniżej przygotowaliśmy filmik ze spotkań Startu na Hali w Krośnie.