Zwycięski mecz z OKS Markiewicza Krosno

W niedzielę , 24 września o godzinie 15:00 zostało rozegrane spotkanie 8. kolejki rozgrywek krośnieńskiej klasy okręgowej Start Rymanów podejmował na własnym stadionie OKS Markiewicza Krosno.

Już w 2 minucie spotkania dobrą wrzutką w pole karne rywali wykonał zawodnik Startu , niestety piłkę złapał bramkarz drużyny przeciwnej. Dwie minuty później dobrze rozegrana akcja Startu przyniosła pierwszy strzał na bramkę rywali. Bartłomiej Dereniowski podszedł do piłki , oddał ładny strzał. Niestety piłkę obronił bramkarz gości. W 11 minucie padło świetne podanie Filipa Sołtysika do Rafała Nikodego , oddał strzał lecz znowu piłkę złapał bramkarz rywali. Dwie minuty później padł ponownie strzał , tym razem Jakuba Zimy. Niestety nad bramką , szkoda!. Mamy pierwszą bramkę już w 16 minucie spotkania , świetną piłkę dostał Jakub Zima , wszedł w pole karne , oddał strzał obok słupka , mamy 1:0. Groźna odpowiedź ze strony rywali padła już dwie minuty później. Zawodnik gości znalazł się w Naszym polu karnym , świetnie spisał się jeden z Naszych zawodników przejmując piłkę i wybijając na rzut rożny. Zawodnicy z Krosna szybko rozegrali ten rzut rożny. Piłka trafiła w Piotra Reptaka który oddalił to zagrożenie od własnej bramki. W 25 minucie podanie od Rafała Nikodego dostał Filip Sołtysik , oddał strzał , niestety obok bramki , szkoda!. Cztery minuty później groźna sytuację w Naszym polu karnym miał zawodnik gości. Na Nasze szczęście oddał strzał obok bramki!. 33 minut i świetny przerzut piłki w stronę Jakuba Zimy , odegrał do Rafała Nikodego który minął bramkarza i oddał strzał do pustej bramki. Mamy 2:0!. W 42 minucie spotkania drużyna Startu uzyskała rzut rożny. Piotr Reptak wrzucił piłkę w pole karne rywali , niestety wybijają futbolówkę zawodnicy z Krosna. Minutę później mamy rzut rożny dla drużyny OKS Markiewicza Krosno. Dobra wrzutka w Nasze pole karne zakończona główką. Na Nasze szczęście piłka ląduje za bramką. Tuż przed gwizdkiem sędziego w 45 minucie spotkania Jakub Zima oddał strzał , niestety obok bramki rywali.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od szybkiej bramki Rafała Nikodego już w 53 minucie spotkania , mamy 3:0!. Cztery minuty później przed szansą na zdobycie drugiej bramki w tym spotkaniu był Jakub Zima! niestety nie trafił w piłkę w polu karnym rywali. W 61 minucie spotkania zawodnicy Startu rozegrali piękną akcję , podanie Jakuba Zimy do Filipa Sołtysika , odegranie do Rafała Nikodego , niestety lekki strzał już prawie z ziemi Naszego zawodnika. Piłkę z linii bramkowej wybił zawodnik z Krosna. Szybko do piłki dopadł Paweł Fydrych , oddał strzał z powietrza z lewej nogi , niestety w zawodnika rywali który wybił tę piłkę. W 70 minucie spotkania dobrą akcją popisali się zawodnicy rywala , groźny strzał przeszedł na szczęście obok bramki Kacpra Wojtowicza. Siedem minut później dobre podanie Rafał Nikodego do Filipa Sołtysika który wbiegł w pole karne rywali , oddał strzał który ponownie obronił bramkarz gości. W 81 minucie spotkania padł strzał z rzutu wolnego drużyny przyjezdnych , sporo nad bramką!. Trzy minuty później została rozegrana kolejna dobra akcja Naszej drużyny. Piłkę przed polem karnym rywali dostał Mateusz Niemczyk który oddał strzał ale sporo obok bramki , szkoda!. 90+2 mamy koniec meczu!.

Start Rymanów - OKS Markiewicza Krosno 3:0 (2:0)

Bramki: 16' Jakub Zima , 33' , 53' Rafał Nikody

Kartki: 14' Bartosz Dworzański (żółta) , 89' Bartłomiej Wilk (żółta) , 90' Maciej Zięba (żółta)

Zmiany: 46' Maciej Zięba za Grzegorza Kamińskiego , 60' Jakub Kilar za Pawła Fydrycha , 67' Krzysztof Pelczarski za Bartosza Dworzańskiego , 71' Damian Fafajda za Bartłomieja Dereniowskiego , 78' Mateusz Niemczyk za Jakuba Zime , 85' Arkadiusz Madej za Filipa Sołtysika