Twierdza Rymanów nadal niezdobyta!

W czwartek (Boże Ciało) zostało rozegrane spotkanie pomiędzy Startem Rymanów a Orłem Bażanówka w ramach 28 kolejki krośnieńskiej A-Klasy.

Już w 4 minucie spotkania groźną akcję przeprowadziła drużyna przyjezdnych , na szczęście na posterunku byli defensorzy Startu oddalając zagrożenie od własnej bramki. 4 minuty później akcję przeprowadziła drużyna Startu , Paweł Fydrych wykonał dobre podanie w stronę Tomasz Kasperkowicza w pole karne rywali , szybszy okazał się bramkarz gości który z małymi problemami wybił piłkę z własnego pola karnego. W 11 minucie spotkania kolejną akcję przeprowadziła drużyna Orła ,  Grzegorz Kielar oddali zagrożenie od własnej bramki wybijając daleko piłkę. Minutę później drużyna Startu przeprowadziła bardzo szybką i składną akcję. Piłkę otrzymał Tomasz Kasperkowicz który bardzo szybko wyminął dwóch rywali , podając do Rafała Nikodego który dokończył formalność strzelając prawie do pustej bramki. Mamy 1:0!!! 2 minuty później odbyła się kolejna akcja Startu którą niestety przejęli zawodnicy gości. Minutę później świetną sytuację na strzelenie wyrównującej bramki miała drużyna gości. W naszym polu karnym znalazł się jeden z ich zawodników który złożył się na przewrotkę , oddając strzał na szczęści obok naszej bramki. Chwilę później Tomasz Kasperkowicz mógł podwyższyć wynik na 2:0 , oddał świetny strzał tuż nad bramką. 21 minuta spotkania i próba strzału Rafała Nikodego , niestety znów obok bramki. 2 minuty później strzał oddał Maciej Zięba , również obok bramki. W 27 minucie drużyna z Bażanówki dostała kolejną szansę na wyrównanie , oddając strzał z rzutu wolnego w naszych obrońców. 34 minuta i kolejne dobre podanie Pawła Fydrycha , tym razem w stronę Macieja Zięby , niestety nie wykorzystał sytuacji i nadal mamy 1:0. W 40 minucie spotkania została wykonana dobra wrzutka przez Bartosza Dworzańskiego , piłkę przyjął Tomasz Kasperkowicz który podał ponownie w pole karne rywali , niestety piłkę przejeli zawodnicy Orła Bażanówka. Do przerwy Startu Rymanów wygrywa z Orłem Bażanówka 1:0.

Druga połowa spotkania i coraz lepsze widowisko. 2 minuty po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania ładną "klepką" mogli popisać się Tomasz Kasperkowicz z Rafałem Nikodym , po której Rafał Nikody podwyższył wynik spotkania na 2:0!!!. Chwilę po strzelonej bramce , ponownie bramkę zdobył Rafał Nikody w 49 minucie , zmieniając wynik spotkania na 3:0!!!. Kolejna bramka padła minutę później , Bartosz Dworzański podwyższył wynik spotkania na 4:0!!!. Kibice jak i rywale nie mogli uwierzyć , drużyna Startu w 3 minuty zdobyła 3 bramki. W 52 minucie spotkania na listę strzelców chciał się wpisać również Bartłomiej Wilk , oddając dobry strzał niestety obok bramki. 5 minut później dobrą akcję rozegrali Maciej Zięba z Krzysztofem Pelczarskim , niestety został odgwizdany spalony. W 66 minucie groźnie wyglądającą akcją popisali się rywale , oddając strzał w światło bramki , na szczęście świetną obroną popisał się Nasz bramkarz Grzegorz Kielar. 3 minuty później dobrą sytuację miała ponownie Nasza drużyna. Niestety przed polem karnym rywali został sfaulowany Nasz zawodnik Arkadiusz Wilk. W 70 minucie spotkania do rzutu wolnego podszedł Rafał Nikody , oddając strzał ponad bramką. Minutę później ponownie strzał z Naszej strony , tym razem Arkadiusza Wilka. 73 minuta spotkania i dobry strzał rywali , ponownie nad Naszą bramką. 3 minuty później Paweł Fydrych oddał dobry strzał który obronił bramkarz Bażanówki. Minutę później znowu groźna sytuacja Naszych rywali , oddając znowu strzał , na nasze szczęście ponownie obok Naszej bramki. W 79 minucie tracimy bramkę po bardzo składnej i szybkiej akcji Naszych rywali. Aktualny wynik spotkania to 4:1. Minutę później kolejna akcja rywali , strzał nad Naszą bramką. 83 minuta spotkania , strzał rywali w stronę Naszej bramki , spokojnie łapie piłkę Grzegorz Kielar. Minutę później Bartłomiej Wilk oddał strzał na bramkę rywali , piłkę wybił zawodnik z Bażanówki. 89 minuta , dobra piłka w stronę Arkadiusza Wilka , szybszy okazał się jednak bramkarz rywali łapiąc piłkę. 90+4 , Arkadiusz Wilk ponownie przed szansą zdobycia bramki , jednak oddał strzał obok bramki. 90+6 Mamy koniec spotkania! wygrywamy z Bażanówką 4:1!!!

Start Rymanów - Orzeł Bażanówka 4:1 (1:0)

Bramki: 12' , 47' , 49' Rafał Nikody , 50' Bartosz Dworzański

Zmiany: 46' Krzysztof Pelczarski za Mateusza Niemczyka , 58' Arkadiusz Wilk za Bartłomieja Dereniowskiego , 65' Jakub Krukar za Tomasza Kasperkowicza , 70' Karol Ziajka za Bartosza Dworzańskiego , 75' Rafał Lorenc za Pawła Fydrycha